Heston Blumenthal jūsu virtuvē

Šī laikam ir viena no vienkāršākajām Hestona Blūmentāla recepšu grāmatām. Ja, piemēram, HB grāmata “The Fat Duck Cookbook” mājas bibliotēkā vairāk ir skaistumam (mājas virtuvē, ja vien tava virtuve nav maza izmēra labaratorija, gandrīz neiespējami šīs receptes realizēt), tad šī recepšu grāmata “Heston Blumenthal dans votre cuisine” (no fr. val. “Hestons Blūmentāls jūsu virtuvē”) būs lielisks padomdevējs ikdienas un svētku maltīšu gatavošanā.

Heston BlumenthalIzdevniecībā Flammarion izdotā Hestona Blumentāla recepšu grāmata “Heston Blumenthal dans votre cuisine”, 405 lpp, 2012. gads, Francija

Ļoti vienkārši paskaidrotas ne tikai pašas receptes, bet arī dažādas pagatavošanas tehnikas. Grāmatā ir gan pavisam vienkārši un ātri pagatavojami ēdieni, gan arī receptes, kuru realizācija prasa diezgan skrupulozu norāžu ievērošanu (bet arī tās nav īpaši grūtas). Ir labas un svarīgas pamatlietas, kas noder gatavojot – piemēram, kā pagatavot īstu buljonu, ne tikai no gaļas un dārzeņiem, bet arī zivju un sēņu, kā arī pamatmērces.

HB_2Vistu aknu crème brulée

image-3Izcili vienkārši pagatavojamie glazētie burkāni.

Grāmatā ir pat tik vienkārši deserti kā popkorns (bet ar karameli!) un sāļās karameļu konfektes! Mājas ballītēm noderēs arī alkaholisko kokteiļu receptes.

photo1Slavenais kokteilis Pimm’s

Hestons Blūmentāls ir apkopojis arī noderīgu informāciju par visām garšām – sāļš, salds, skābs, sūrs, rūgts un arī umami, kā arī cilvēka smadzeņu “attiecības” ar ēdienu un garšām. Interesanti palasīt.

photoHestona Blūmentāla “The Fat Duck Cookbook”, 2008.gads, 530 lpp, Bloomsbury Publishing 

Comments
One Response to “Heston Blumenthal jūsu virtuvē”
Trackbacks
Check out what others are saying...


Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: