Mana sapņu virtuve

Man ļoti patīk izsapņot “kā butu, ja būtu” scenārijus par visdažādākajam tēmām. Viena no iemīļotākajām tēmām – mana sapņu dzīvokļa iekārtojums. Par pašreizējo mājvietu gan nesūdzos un esmu gana apmierināta, kaut varētu būt arī daudz jaukāk. Tomēr sirdī jūtu, ka reiz man būs tas, par ko sapņoju!

Skaistas, baltas sienas no paneļiem, augsti griesti ar karnīzēm, vecs un čīkstošs parkets visās telpās (arī vannas istabā un virtuvē), plaši logi līdz zemei un franču balkoniņi, kā arī terase. Galvenais, lai būtu gaišas telpas, augsti griesti un daudz dienas gaismas.

Laikam nebūšu vienīgā, sakot, ka viena no vissvarīgākajām manas mājas telpām ir virtuve! Tur sanāk pavadīt daudz laika un tādēļ tās izsapņošana arī aizņem ne mazum daudz laika. Šoreiz nemaz nestāstīšu par ģērbistabām, kurpju skapjiem, plašām guļamistabām un vannas istabām. Arī šīs telpas ir sapņu grāmatā ierakstītas (ticiet vai neticiet, bet man ir liela, bieza “sapņu grāmata” cietos vākos, pilna fotogrāfijām, žurnālu izgriezumiem utt.).

Nesen Pinterestā atradu fotogrāfiju, kas likās … no maniem sapņiem izrauta! Manas sienas, mani griesti, mani logi un gandrīz manas koka grīdas.

Source: designspiration.net. Es jau sevi iztēlojos šajā virtuvē!

Ja jau runājam par virtuvi, tad izstāstīšu arī visu pārējo. Arī tādēļ, lai vīrs būtu lietas kursā uz ko viņam jābūt gatavam. Tālāk lasot atceramies, ka runājam par sapņu virtuvi jeb to “vienu īsto ideālo”.

Kas virtuvē ir vissvarīgākais? Lai ir daudz vietas, kur salikt visu nepieciešamo, lai ir viegli orientēties un lai ir plaša darba virsma, kā arī vajadzīga laba tehnika  – spēcīgs nosūcējs, plīts, krāsns, trauku mašīna, ledusskapis – saldētava, vīna skapis un labs virtuves kombains (nevis lieki stila gadgeti, bet īsta, praktiska un kvalitatīva tehnika). Vēl manā virtuvē vajag lielu ēdamgaldu, lai visa ģimene var apsēsties (mēs esam daudz). Par daudz prasīts? Man jau liekas, ka nē!

Tāds varētu būt nosūcējs…

… nav obligāti liels, bet spēcīgs, kvalitatīvs un tāds, no kura ir jēga! Ciest nevaru nosūcējus, kuri nepilda savu funkciju un tikai skaļi šņāc. Ja vēl kalpo kā dizaina elements – tad pavisam labi.

Jau sen zinu, ka vēlos nevis klasisko mājas virtuvju zīmolu tehniku, bet profesionālo – it īpaši plīti un krāsni. Idēlā variantā arī glāžu mazgājamo mašīnu.

Source: www.molteni.com

Firma “Molteni” (www.molteni.com) ir viena no zināmākajām firmām, kas ražo profesionālo tehniku arī mājas vajadzībām (piemērotos izmēros). Krāsās un detaļās pagaidām neieslīgšu, galvenais, lai piestāv manām sienām. Un vēl es vēlos plīti ar īstu uguni…vismaz uz 2 riņķiem. Ir tik daudz lietu, kuru gatavošanai zem pannas vai katla vajadzīga īsta uguns!

Man ļoti patīk, ja virtuvē ir daudz burciņu, pudelīšu, kastīšu un trauciņu, karotīšu un glāzīšu. Tikai tas viss ir manai iekšējai kārtībai. Man nepatīk, ja tas viss ir redzams, stāv uz vaļējiem plauktiem, jo tad krājas putekļi, kā arī neviens mājinieks paņemto lietu nevar nolikt atpakaļ tā, kā es to esmu iedomājusies.  Tādēļ jau sen esmu izdomājusi, ka man virtuvē būs lieli slēgti skapji.

Source: www.bulthaup.com

To vienīgo īsto es ieraudzīju jau pāris gadus atpakaļ, laikā, kad vēl strādāju Vincents Grupā. Toreiz Vācu ražotājs Bulthaup (www.bulthaup.com) laida klajā šo skapi un…arī pēc daudziem gadiem tas būs “mans”. Vislabāk 3 tādi – viens bļodām, pannām, katliem, sietiem utt.; otrs garšvielām un traukiem, un trešais ledusskapim un vīna skapim. Kad nestrāda – tad viss ir ciet, kad strādā – tad radošais haoss. Ideālā gadījumā to visu papildinātu noliktava (kā es apskaužu māsu, ka viņai virtuvē ir tāda telpa!) ar plauktiem, kur salikt visu to, kas nelien arī skapjos (sākot no pārtikas produktiem un beidzot ar suņu pārtiku, virtuves dvieļiem, maisiem, burkām, mikseriem un sulu spiedēm utt.!)

Source: pinterest.com

Ļoti svarīgs elements virtuvē – darba virsma! Tai jābūt ne par augstu, ne par zemu, kā arī pietiekami platai un no izcila materiāla (tāda, uz kuras nepaliek naža švīkas un neieēdas krāsas). Tā kā man ļoti patīk gatavot desertus, tad būtiski, lai darbošanās virsma ir vēsa un neuzkarst. Arī izlietnei jābūt pareizā attālumā no darba virsmas.

Ja nu pēkšņi manī kādreiz attīstās dārznieka talants, tad apdomāju par šādas sienas mazā versijā izveidošanu mājas virtuvē. Viens variants – salikt iepirktus garšvielu podiņus. Otrs – lūgt, lai to izdara tētis vai vīramāte (abiem tie “zaļie pirkstiņi”). Bet īstenībā, jo vairāk skatos uz šo bildi, jo vairāk tā iepatīkas. Un bērniem būtu forši – dārziņš mājās (ja ir dzīvoklis), kur iepazīt garšvielas un smaržas.

Gaisma! Virtuvē vajag daudz gaismas. Balta. Klasiska. Skaista.

Source : www.metainteriors.com (starpcitu, šīnī bildē vispār redzama “mana” dzīvokļa ieeja)

Savukārt šādu “lampu” reizi gadā pieliksim pie griestiem, kad mājās būs kārtējā ballīte. Lieliski noderētu dzimšanas dienas svinēšanas ballītei vai Jaungada naktij!

Source: www.wecameinpeace.org

Šādi es varētu sapņot dienām un naktīm! Neesmu vēl tikusi līdz traukiem, katliem, pannām, nažiem un citiem virtuves piederumiem. Tā aina stāv man acu priekšā, tagad tikai jādara viss, lai kādreiz dzīvē to realizētu. Ticu, ka reiz man būs mana skaistā virtuve, kā arī visas citas istabas.

Dodos sapņot un novēlu arī Jums!

P.s. Vēl mums mājās ir (un arī būs) suņi, kuri kā zināms vislabāk uzturās tur, kur ir saimnieki. Tātad manējie – virtuvē! Mūsu ģimenē vēl nav bijis neviens suns, kurš prastu ēst kārtīgi, apkārt ap sevi neuztaisot “kaujas lauku” un bļodu neaizstumjot uz otru virtuves galu. Kautkas līdzīgs ar mums būs nepieciešams.

Comments
2 Responses to “Mana sapņu virtuve”
  1. Līga saka:

    Beidzot! Vēl kāds Latvijā, kas saprot virtuves svarīgo nozīmi! Mums daudz idejas saskan. Meklējot jaunu māju esmu satikusi 100 māklerus, kas apraksta mazu skapīti, kā “plašu virtuvi.” Aizrāvosa ar tavām sapņu fotogrāfijām. Tie skapji ir burvīgi un garšaugu siena ir lieliska. Ielikšo šo savā sapņu virtuves arhīvā! Varbūt Jums ir nākotnes karjers, kā virtuves dizainerei cilvēkiem, kam virtuve ir pats svarīgākais! 😉

    • 🙂 Vai, es jau dizainers nebūšu, es tikai uz sajūtām 🙂 Un katram sava profesija un cienu tos, kas šo amatu mācās gadiem! Bet ar padomu par virtuvēm un to, kā es redzu virtuvi no praktiskās puses (ar tikai tādēļ, ka esmu strādājusi profesionālajās virtuvēs), vienmēr laipni varu padalīties 🙂 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: