Īsie ceļojumi nedēļas nogalēs

Domāju, ka daudziem, tāpat kā mums, dzīve rit pēc noteikta ritma, ko paši vien sev esam izveidojuši. Tas attiecas arī uz ceļošanu. Parasti gada laikā ir 1 līdz 2 “garie” ceļojumi (atvaļinājumos) un pārējā gada laikā “īsie”, nedēļas nogales braucieni. Īsie ceļojumi lielākoties ir uz Eiropas lielākajām, skaistākajām, populārākajām, vai vienkārši pieejamākajām (vadoties pēc tiešajiem avioreisiem) pilsētām.

Ir tie, kas ceļo, lai pētītu un iepazītu konkrēto pilsētu. Ir tādi, kas ceļo, lai atpūstos, īpaši neiespringstot apmeklēt visus apskates objektus. Vieniem nakstmītne ir svarīga lieta, citiem pietiek ar domu – galvenais, lai jumts virs galvas, jeb “tāpat jau viesnīcā tik pārgulēt vajag”.

Esmu no tiem cilvēkiem, kam vispirms patīk izvēlēties viesnīcu, visu pārējo atstājot otrajā plānā. Protams, ka vienmēr  (mūsu gadījumā) ir jāiekļaujas kādā noteiktā budžetā, jo nemaz negribas, lai viesnīcas izmaksas sastāda lielāko ceļojuma budžeta daļu. Kā nekā ceļojumos vienmēr dodamies arī uz labiem restorāniem, lai baudītu labus dzērienus un gurmānus ēdienus. Protams arī iepirkšanās ir svarīga ceļojumu sastāvdaļa, jo ir tāda sajūta, ka veikali tur arī ir foršāki.

Manā gadījumā, galvenais viesnīcas izvēles kritērijs, lai nav parasta (arī prasta) viesnīca, vēl vairāk – lai nav ķēdes viesnīca (izņemot pilsētas un gadījumus, kad klasisko ķēžu viesnīcu piedāvājumam nav alternatīvas). Otrs svarīgais faktors – atrašanās vieta. Ideālā gadījumā, lai vēlamie apmeklēšanas galamērķi būtu sasniedzami pārvietojoties ar kājām un nav lieks laiks jātērē sabiedriskajam transportam.

Dažas idejas, kas var noderēt nedēļas nogaļu braucieniem. Vasarā pludmalē guļot, šķirstot dažādus žurnālus un sapņojot vaļējam acīm, var nonākt pie lieliskām idejām. Varbūt kādam noder.

Vācija

Berlīne – klasisks gala mērķis, bet tur ir forši! Mūsu gadījumā tie ir braucieni pie draugiem. Koncepta viesnīca – hostelis – naktsmītne Plus One Berlin

Photo source: plusonebernlin.com

Runājot par draugiem. Draugi ārvalstīs ir labākais, kas var būt, jo tad ir iespēja redzēt īsto pilsētu (valsti) nevis tūristiem domāto. Nu lūk, šī iemesla dēļ, 2012.gada sākuma Vācijā dzīvojošs anglis radīju jaunu konceptu “Plus One Berlin”. Samaksājot 120.00 Eur (nav ļoti lēti) ir iespēja nakšņot stilīgā apartamentā jaunajā un īpašajā kvartālā Kreuzkölln un izbaudīt pilsētas apskati kopā ar īstu Berlīnieti. Šādi ir iespēja iepazīt to pilsētu, ko tikai vietējie pārzina. Viesim ir iespēja doties ekskursijā kopā ar vienu no 30 īpaši piemeklētiem vietējiem, kuri pārstāv dažādas interešu grupas (gandrīz visi ir radošo profesiju pārstāvji – režisori, fotogrāfi, stilisti). Labiekārtotais dzīvoklis ar visām ērtībām, internetu, platekrāna TV, dvieļiem, gultas veļu, kosmētiku ir paredzēts 1 līdz 3 personām. Ierodoties – gastronomisks pārsteigums no saimniekiem. Komunikācija un pieteikšanās – izmantojot Interneta mājas lapu, kā arī piesakoties sociālajos tīklos FB un Twitter.

Adrese: Clare Freeman +49 173 2641372 / +44 7799 048527 Reuterstrasse 28, Berlin 12047

Francija

Parīze un MarseļaMama Shelter viesnīcas.

Pēc lieliskiem panākumiem Parīzē, Mama Shelter saimnieki (Trigano un Cyril Aaouizerate) vasaras sākumā atvēra otro viesnīcu Marseļā. Tas pats koncepts (dekorā vienmēr “ejošais” Starks un restorāna koncepta autors Alans Senderens), tā pati radošā atmosfēra (Dj ballītes ikdienā un dzīvās mūzikas koncerti) un tās pašas cenas (sākot no 69.00 Eur/ nakts). Vienīgā atšķirība – ja Parīzē ar metro pāris minūtēs var nokļūt līdz pilsētas centram, tad Marseļā pāris minūšu attālumā ir jūra ar privāto pludmali!

Photo source: www.mamashelter.com, Parīzes Mama Shelter

Photo source: www. mamashelter.com, Parīzes Mama Shelter

Kā vienā, tā otrā viesnīcā ir iespēja izbaudīt Francijas virtuvi. Ir vairākas iespējas – ieturēt maltīti restorānā, picērijā, vai vienkārši tusēt bārā. Puišiem varētu patikt 4 m (!!!) garais galda futbols Marseļas lidostā. Starp citiem pieejamajiem pakalpojumiem ir ne tikai klasiskā iespēja izīrēt telpas konferencēm, bet ir arī iespēja izmantot veļas mazgātuvi, auklīšu pakalpojumus ģimenēm ar bērniem, auto īri, kā arī īpaša izklaides programma istabās (dators, CD un DVD atskaņošana, interneta TV u.c. tehniskie risinājumi no Apple). 

Adrese: 109 rue de Bagnolet 75020 Paris; 64, rue de la Loubière 13006 Marseille

Austrija

Vīne – redzēt Vīni citām acīm, Hotel Daniel.

Par Vīni laikam vairs nevienam nav jāstāsta. Ja kāds nav bijis, tad noteikti savu stāstu jau galvā ir uzbūris. Tomēr pieļauju, ka tiem, kas uz vīni dosies pirmo reizi, varbūt vajadzētu apsvērt domu palikt šajā viesnīcā. Starp pilīm, skaistajām un vēsturiskajām ēkām, Mocarta mūziku , pie Danubes kanāla ir šī viesnīca – Hotel Daniel.

Source photos: www.hoteldaniel.com

Source photos: www.hoteldaniel.com

Source photos: www.hoteldaniel.com

Source photos: www.hoteldaniel.com

Vīne ir slavena ar savām luksusa, īpaši greznajām viesnīcām, tādēļ šī ir pilnīgi no citas pasaulas – bez liekiem grabuļiem un pārspīlējumiem. Vislabāk viesnīcu raksturo pats saimnieks: “Smart luxury at a fair price”. Mazliet no hipiju laikiem un no 60tajiem. Viesnīcā, kuras iekārtojumā miksētas gan vintage mēbēles, gan “second hand” eksemplāri,  ir dizaina istabas sākot ar 92.00 Eur/ nakts. Klientu labsajūtai tiek piedāvāta iespēja izīrēt arī velosipēdus (5.00 Eur/diena), vai Vespa motorolleri (15.00 Eur/diena) pilsētas apskatei. Bagātīgās borkastis ir iespējams ne tikai est uz vietas, bet ari palūgt līdzņemšanai. Vienīgā piebilde, izdevīgāk ir rezervēt brokastis jau rezervējot viesnīcu, jo tas ir par pāris Eur lētāk, kā izlemjot uz vietas. Lai neviens neaizietu gulēt tukšu vēderu, restorāna maiznīca (The Bakery) ir atvērta līdz pusnaktij. Ja uz Vini dodaties īpaši romantiskā un intīmā ceļojumā,tad varbūt gribēsiet izvēlēties paši savu “mājiņu” viesnīcas teriotorijā. Mājiņa tā ir nosacīti – tas īstenībā ir treileris no 50tajiem gadiem (kā no vecajām Holivudas filmām), kas pārveidots par dzīvojamo istabu ar visām ērtībām (sākot no 112.00 Eur/nakts). 

Source photos: www.hoteldaniel.com

Adrese: Hotel Daniel Vienna, Landstraßer Gürtel 5, 1030 Vienna, Austria

Nīderlande

Amsterdama – The Exchange Hotel jeb kad mode satiekas ar arhitektūru.

Hotel The Exchange konceptu radījuši Suzanne Oxenaar un Otto Nan, kuri ir arī Lloyd Hotel & Cultural Embassy – pirmā” no 1 līdz 5 zvaigznēm” viesnīca – idejas autori. Tāpat šī viesnīca ir arī daļa no “The Red Carpet” projekta.

Source: www.exchangeamsterdam.com

Source: www.exchangeamsterdam.com

Source: www.exchangeamsterdam.com

The Exchange ir viesnīca, kur viss ir pakārtots modei. Amsterdamas Modes Institūta studenti istabas veidojuši kā terpu modeļus “mēlei”. Gala rezultātā ir radīta viesnīca, kur arhitektūra satiek modi.  Viesnīcai ir 61 istaba, līmeņos no 1 līdz 5 zvaigznītēm. Idejas meklētas visdažadākās. Istabas ir atšķirīgas, bet visas kā viena saistītas ar modi, mākslu un orģinālām idejām. Iespēja izvēlēties romantisko Marie Antoinette istabu ar milzīgām drapērijām uz sienām, virs gultas, pie logiem. Tāpat ir iespēja izvēlēties istabu minimālisma stilā, kur savu apģērbu ieguvis arī krēsls. Vēl kādā istabā valda mežģīnes, vai pie sienām rotājas pogas. Iedvesma gūta arī no filmām (piemēram, “Imperatora jaunās drēbes”). Cenas sākot no 140.00 Eur/ nakts. Viesnīca kopumā aizņem 3 ēkas, no kurām vecākā ir 17 gs. ēka, kurā ir arī moderns modes veikals Options!.

Adrese: The Exchange Amsterdam, Damrak 50, 1012 LL, Amsterdama.

Dānija

Kopenhāgena – CPH Living viesnīca uz ūdens.

Pašā Kopenhāges centrā, kanālmalā pietauvojies kuģis – peldoša boutique viesnīca. Viss kā jau uz kuģa – gan mēbeles, gan iekārtojums. Naktī guļot visdrīzāk jūt kā ūdens viļņi ieaijā, bet no rīta dušā stāvot, varot skatīties zilajā ūdenī.

Source: www.cphliving.com

Source: www.cphliving.com

Source: www.cphliving.com

Neskatoties, ka viesnīca ir uz ūdens, tajā ir nodrošināts viss nepieciešamais. Savukārt uz klāja – liela un plaša terase. Istabu cenas sākot no 130.00 Eur/ nakts. Savukārt tie, kas tiešām ir plānojuši doties uz Kopenhāgenu, lai to apskatītu un iepazītu, varu aizdot ceļvedi, ko veidojuši pasaules labakā restorāna NOMA darbinieki – Copenhagen form NOMA + Momondo.

Portugāle

Lisabona – jauniešu mītne vinatage stilā – Hotel The Independente

Šejā viesnīcā vēlētos nokļūt kaut vai balto skaisto sienu un pašas Art Deco stila ēkas dēļ! Principā, neesmu jauniešu hosteļu piekritēja (vairs ne), bet pēc visa spriežot šī varētu būt ideāla apmešanās vieta Lisabonā. Vēl jo vairāk tādēļ, ka ir iespēja gulēt ne tikai istabās ar daudzām divstāvu gultām (daļa istabu ir domātas TIKAI meitenēm), bet ir arī iespēja rezervēt divvietīgas istabas ar dubultajām gultām. Daļai istabu ir balkons, citām lielāka terase.  Kopā viesnicā ir 17 istabas. 11 lielās guļamtelpās var izguldīt 90 cilvēkus. Tik lielam pulkam, īpašnieki ir padomājuši arī par īpaši lielām vannas istabām, kā arī padomāts par drošību(elektronsikās slēdzenes un kartes). Gultas vieta lielajās istabās maksā 25.oo Eur/nakts. Pārējās 5 ir divvietīgas istabas. Istabu cena par nakti ir ap 80.00 Eur. Bet mājas lapā ir sadaļa Promo, kas, izskatās, piedāvā gana izdevīgus piedāvājumus.

Source: www.theindependente.pt

Source: www.theindependente.pt

Source: www.theindependente.pt

Source: www.theindependente.pt

Source: www.theindependente.pt

Viesnīcā ir arī liels bārs un restorāns (The Decadente Restaurant & Bar), kur maltītes gatavo no vietējajiem produktiem, apvienojot klasisko Portugāļu virtuvi ar hipsteru un jauno radošo gaumi. Uz ēdienu starpcitu šeit ir likts liels uzsvars. Un tas viss – pilnīgi ku-kū stilā, bet izskatās skaisti. Vismaz pēc bildēm.

Adrese: Rua de Sao Pedro de Alcantara 81, 1250-238 Lisboa, Portugāle
 

Īslande

Reikjavika – sena cepumu ražotne uzņem viesus – Kex Hostel

Pašā pilsētas centrā, sena cepumu ražotne ir pārvērsta par jauniešu nakstmītni ar īpašu sociālu lomu – vienot cilvēkus. Telpu iekārtošanā izmantots viss, kas citiem vairs nebija vajadzīgs, izmantojot pēc iespējas dabīgākus materialus, gala rezultātā apvienojot vintage stilu ar eklektiskiem, moderniem elementiem. Hostel var uzņemt līdz pat 142 viesiem, par gultas vietu maksājot apmēram 30.00 Eur. Par nedaudz lielāku naudas summu ir iespēja norezervēt arī vienu no 2 divvietīgajām istabām.

Source: www.kexhostel.is

Source: www.kexhostel.is

Source: www.kexhostel.is

Hostelī ir ne tikai guļamtelpas, bet arī  bārs – restorāns, atpūtas zona ar grāmatām un filmām, apsildāma āra terase, mini tūrisma aģentūra (palīdz viesiem saplānot brīvdienas), kā arī veļas mazgātava, sporta zāle (nemeklējiet tur modernāko sporta aprīkojumu) un virtuve, kur pašiem darboties.

Adrese: KEX HOSTEL Skúlagata 28, 101 Reykjavik, Īslande
Comments
2 Responses to “Īsie ceļojumi nedēļas nogalēs”
Trackbacks
Check out what others are saying...
  1. […] Bercy. Un tieši šī bija tā reize, kad radās izdevība apmesties viesnīcā Mama Shelter (atsauce uz 28.09.2012 rakstu). Viesnīca atrodas diezgan tālu no Parīzes “tūristu” centra un apkārtesošais […]

  2. […] Bercy. Un tieši šī bija tā reize, kad radās izdevība apmesties viesnīcā Mama Shelter (atsauce uz 28.09.2012 rakstu). Viesnīca atrodas diezgan tālu no Parīzes “tūristu” centra un apkārtesošais […]Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: