Prom no ārpasaules, bet Londonā

Kad braucam ceļojumos, vienmēr ļoti rūpīgi pievēršamies viesnīcas meklēšanai. Protams, ir arī braucieni, kad viesnīca ir mazsvarīgs faktors (no sērijas, ka tik’ jumts virs galvas, gulta un vēlams silta duša), bet tas ir diezgan reti. Man ļoti patīk pētīt, meklēt, salīdzinat un beigās izvēlēties. Tas ar ko parasti sāku, meklēju un izskatu īpašos piedāvājumus (šī iemesla dēļ esmu pierakstījusies uz neskaitāmu viesnīcu, viesnīcu ķēžu jaunumu vēstulēm). Tā ir iespēja apmesties labā viesnīcā par izdevīgākām cenām. Protams, tas, ka es zinu kā veidojas cena un kas ir “slēptie zemūdens akmeņi”, ļauj uz visu skatīties citām acīm un vēsu prātu. Šādā veidā esam atraduši gan labas viesnīcas slēpošanai ziemā, gan vasaras brīvdienām, gan īsām nedēļas nogalēm.

Reiz, kad ceļojumā devos viena un mans galvenais mērķis bija atpūsties un nedarīt neko, meklēju viesnīcu Londonā. Galvenais nosacījums bija, lai ir laba vieta un lai ir skaisti! Zinu, nav ipaši prātīgi un gudri, bet toreiz bija tāds noskaņojums. Tā kā zināju, ka vēlos apmeklēt arī Londonā notiekošo Grace Kelly tērpu izstādi Victoria and Albert Museum, tad mani uzrunāja viesnīcas, kuru speciālajos piedāvājumos bija iekļauts arī šīs izstādes apmeklējums (izstādi apmeklēja liels apmeklētāju skaits un ikdienā bija jāstāv garās rindās). Tā es uzgāju boutique viesnīcu DUKES Londonā, St.James.

DUKES viesnīca, kaut neatrodas pašā centrā, tomēr ir bāzēta labā vietā. Blakus viesnīcai ir Green Park un St. James parks,  kā arī pavisam netālu ir arī Bekhingemas pils. Dažu minūšu gājiena attālumā ir gan veikali un restorāni, gan muzeji un izstāžu zāles. Ar kājam principā tiku pilnīgi visur, kur vēlējos. Man par lielu prieku, šī viesnīca ir pāris soļu attālumā no skaistā un senā veikala Fortnum & Mason (veikals jau kopš 1707.gada). Ik reizi ejot garām, iegāju tajā, lai vienkārši “ieelpotu” tā skaistumu un atmosfēru.

Pati viesnīca atrodas pavisam mazā ieliņā un slēpjas skaistā un klusā iekšpagalmā Mayfair rajonā. Iebraucot mazajā pagalmā, liekas ka esi nokļuvis citā realitāte. Gaisotne mierīga un ne miņas no Londonas steigas un burzmas.

Viesnīcā ir 90 dažādu kategoriju istabas, ieskaitot 11 Suite istabas un vienu Penthouse Suite ar skatu uz Green Park. Istabās pieejams viss un vēl vairāk – sākot no platekrāna TV, WiFi pieslēguma un beidzot ar pašgatavotām šokolādes konfektēm uz nakstgaldiņa, un ar roku parakstītu welcome kartīti katram viesim (neskatoties uz to kādas kategorijas istaba ir rezervēta). Tas gan mani patiešām iepriecināja. Ieejot istabā jau pēc britiņa tiek atnests skaists augļu šķīvis (man bija skaisti āboli) ar viesnīcas direktora rakstitu kartīti. OK, es saprotu, ka neba viņš pats visu paraksta un uzraksta, bet kā žests tas ir ļoti patīkams jebkuram apmeklētājam. Tīri neviļus šī kartīte kā patīkams atgādinājums man blociņā palika visu gadu un šķiet pārceļoja arī uz jaunā gada kalendāru. Visas istabas iekārtotas diezgan līdzīgi – klasiskā angļu stilā. Lielas gultas, daudz spilvenu, mīksti klubkrēsli un biezi, smagi  aizkari ir katrā istabā. Arī vannas istabas ir aprīkotas ar visu nepieciešamo ceļojumam (bija gan fēns, gan laba kosmētika). Patika ka skapju vietā, šeit ir ģērbtuves. Un tieši šeit es arī iepazinos ar Purelosophy dzērieniem, jo tie bija pieejami katrā istabā.

DUKES viesnīcā ir arī izslavētais un labi pazīstamais Dukes Bārs. New York Times rakstījis, ka šī ir viesnīca, kur iespējams pagatavo vislabāko Martini! (“The hotel bar which some say concocts one of the world’s best Martinis”). Šis ir bārs, kuru savulaik apmeklējis  slavenās Džeimsa Bonda sāgas autors Jans Flemings (Ian Fleming) un saka, ka tieši šeit ir radies klasiskais Bonda teiciens : “shaked, not stired”. Bārā var nogaršot ļoti daudz un dažādu kokteiļu. Ir arī jauns martini – Fleming 89, radīts kā saikne starp DUKES bāru un Džeimsu Bondu (“89” bija smaržu ražotāja FLORIS radīts tualetes ūdens, ko lietojis Džeims Bonds).

Viesnīcā ir arī restorāns Thirty Six, kura šefpavārs pašlaik ir Nigel Medham. Restorāna ēdienkartē lielākoties ir tradicionālie angļu ēdieni jaunās versijās. Pats restorāns ir tādā kā pagrabstāvā ar skatu uz iekšpagalmu. Šī ceļojuma laikā es izbaudīju, ko nozīmē ēst vakariņas glaunā restorānā vienai pašai! Un ziniet, bija jauki! Gluži kā filmās…biju tikai es un mana grāmata! Un gardas vakariņas, protams. Tās bija iekļautas viesnīcas cenā. Brokastis no rītiem ir tajā pat restorāna telpā. Cik vakarā restorāns ir mierīgs un diezgan tumši apgaismots, tik no rītiem tas ir gaišs un nez no kurienes iespīd saule!

Cenas ikdienā šeit nebūt nav mazas: sākot no £360 (klasiska istaba ar king size gultu) par nakti līdz £1950 (Penthouse) par nakti. Tieši tādēļ iesaku izmantot īpašos piedāvājumus, jo reizēm tajos var atrast brīnumu lietas!

Apkalpošana, kā jau pie angļiem, šeit ir augstā līmenī, bet tajā pat laikā ļoti neitrāla un neuzbāzīga. Paši nojauš, kad nepieciešama palīdzība un personāls parādās tieši tad, kad tas ir nepieciešams.

Lieliska viesnīca nedēļas nogalei Londonā.

Lai Jums vienmēr izdodas atrast ko jauku!

DUKES
St. James’s Place
London
SW1A 1NY United Kingdom
www.dukeshotel.com
 
Photos: http://www.dukeshotel.com
Comments
2 Responses to “Prom no ārpasaules, bet Londonā”
  1. Aldis saka:

    Lielisks raksts par burvīgu viesnīcu. Ne visi profesionāli ceļojumu konsultanti tik labu “site inspection” veiktu. Bet vai tad viesnīca tiešam bija tik ideāla? Vai numuriņš nebija pamazs? Vai jaunās istabas nav zaudējušas daļu šarma?
    Perfekcija ir tikai reklāmā 🙂
    Paldies
    Aldis

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: