Ģeniāla grāmata – gatavojam garšīgus krājumus!

Šodien, dzerot kafiju Art Cafe Sienna, ieraudzīju vienkārši brīnišķīgu grāmatu! Pamanīju to starp daudzām citām un sapratu, ka tāds dārgums ir jāparāda visiem! Nezinu, cik cilvēkiem tā liksies saistoša, bet man ir aizdomas, ka vismaz dažiem tā patiks noteikti!

Grāmatas nosaukums: Les recettes de nos Grand-Mères: conserves, bocaux & confitures jeb Mūsu vecmāmiņu receptes: konservi, “burciņas” un ievārījumi. Autore ir Nicole Thépaut, saukta arī par “Dame Nicole” (izevniecība “Editions Ouest – France”).

Grāmata ir patiešām skaista un veidota gluži kā bērnu pasaku grāmata – ar zīmējumiem nevis fotogrāfijām (gandrīz kā fotoalbums, kur zīmētās bildes saliktas aiz “trijstūrīšiem”); ar bildēm, kas kā bērnu grāmatās ir atlokāmas, paceļamas utt.; ar slēptuvēm, kur paslēpušās citas bildes un kartītes; kā arī mazām grāmatiņām, kas ielīmētas lielajā grāmatā.

Grāmata sadalīta 4 daļās jeb 4 sezonās (gluži kā Signes Meirānes nupatizdotajā grāmatā): pavasaris, vasara, rudenes un ziema. Katrā sadaļā ir ne tikai receptes dažādiem ievārījumiem, čatnijiem, zaptēm, marmelādēm, sīrupiem, essencēm un pat liķieriem no visdažādākajām dārza un meža veltēm (burkāniem, kabačiem, sēnēm, āboliem un bumbieriem, citroniem, apelsīniem, paprikas, čilli un vēl, un vēl) un garšaugu uzglabāšanai (garšaugu eļļas, mērces, ekstrakti), bet arī dažādas “gatavo burciņu” receptes.

Ar “gatavās burciņas” es domāju vardu “bocal” (daudzsk. bocaux. cits tulkojums nenāk pratā) jeb dažādus krājumus ziemai, ko gatavoja, un gatavo vēl tagad, franču vecmāmiņas: riletes, sautējumi, marinētas zivis, pupiņas, zupas utt.

Kā tik tai grāmatā nav! Papildus receptēm, te, skaistā un pavisam vienkaršā veidā, ir arī doti praktiski padomi – burciņu un pudeļu izvēle, to tīrīšana, sterilizēšana, sagatavošana. Kā arī maksimāli daudz informācijas par pašiem dārzeņiem, augļiem un garšaugiem (labās un sliktās īpašības, to audzēšana, ievākšana, tīrīšana, pagatavošana utt.) un to vēsturi, un ienākšanu franču virtuvē. Grāmata gan ir lasāma tikai franču valodā, bet izskatās, ka daļai tā vairs nav problēma. Ja vajag, apmaiņā pret kompāniju kafijojot, emu gatava tulkot :). Kaut gan liekas, ka grāmata drīz būs arī manā grāmatu plauktā.

Ta ir tā slavenā grāmata!

Grūti redzēt, bet zīmejums ir ielikts “trijstūrīšos” un to var izņemt, lai aplūkotu.

Šajā lapā ielikts liels plakāts – senlaicīga reklāma, kas varbūt papildinās kāda virtuves interjeru.

Skaisti, vienkārši un ērti – viss par burku sterilizāciju un par to, kāda ievārījuma burkas sterilizē.

Burciņai vāks ir “atverams” un iekšā bildīte. Tas nekas, ka grāmata pieaugušajiem – tik un tā ar interesi vēru vaļā.

Grāmata grāmatā – viss par un ap burkām un citām noderīgām lietām virtuvē!

Jauki zīmējumi.

Ja esi pagatavojusi liķieri, tad grāmatā ir paslēptas uzmlīmes, ko līmēt uz pudelēm.

Zaļo tomātu ievārījums mani uzrunāja.

Ceru, ka mazliet iepriecināju ari jūs!

Inga

Cena interneta veikalos:

Librairie Les Jardins d’Olivier – cena 25.00 Eur

Amazon (Fr) – 23,75 Eur (ATLAIDE!)

Photo: Nokia E72 (mana)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: