Pārdomāts līdz sīkumiem – Art Cafe Sienna

Starp Ziemassvētkiem, vārda dienas un Jaunā gada svinībām, kad ārā līst un pūš nežēlīgs vējš, meklēju vietu, tuvu mājām, kur nolīst, sasildīties un smelties enerģiju. Atcerējos par kafejnīcu Sienna, kurā pēdējo reizi biju pirms tur bija veiktas pārmaiņas.

Ieejot iekšā, aiz biezajiem aizkariem paveras skaists skats uz jaunu un gaumīgu, no citām kafejnīcām atšķirīgu, kūku vitrīnu un spožām kapara kūku formām! Uzreiz paliek silti, ne tikai pašam, bet arī sirdij. Ieejot mājīgajās telpās man uzreiz sāka “niezēt pirksti” un gribējās doties apskatīt viņu virtuvi, ķerties pie darba un uzcept, ko garšīgu un saldu. Taču, tā kā mērķis tomēr bija atslēgties no ārpasaules un nedarīt NEKO, tad iekārtojos ērtajos krēslos pie loga. Priekšā daudzas skaistas grāmatas dažādām gaumēm – par mākslu, modi un dārglietām. Grāmatas, kas var aizraut ikvienu un kurās var “pazust” uz visu dienu.

Pasūtiju tasi kafijas ar pienu (1.30 Ls) un devos lūkot kūku, cepumu un šokolādes konfekšu piedāvājumu. Man par lielu laimi, talkā nāca kafejnīcas saimnieki un no plašā kāsta (ko papildina arī restorāna Vincents meistardarbi pēc Mārtiņa Rītiņa un viņa kolēģu receptēm) es izvēlējos Jaffa kuku ar ābolu – cidoniju marmelādi (2,50 Ls). Jaffa kūku varētu raksturot kā lielu cepumu, kas sastāv no 3 daļām – biskvīta, želejas vai džema pildījuma un šokolādes (līdzīgi kā PIMS cepumi, bet lielāki). Neesmu šokolādes mīļotāja, bet šoreiz noriskēju. Un nenožēloju. Saldi bez gala, bet ar cidoniju skābumiņu. Kopā ar rūgtu kafiju – ļoti gardi! Pie velna veselīgais dzīves veids, nākamajā sporta nodarbībā visu vērsīšu par labu.

Laiskojoties ap kūku un grāmatām, sagaidīju draudzeni un viņas mazo meitiņu, kā arī atnāca vīrs (mans). Viņi izvēlejās dzert kakao (2.00 Ls) un ēst cepumus. Mums par prieku, kakao tika pagatavos ar Amadei šokoladi un tā garša bija ļoti maiga un ne salda (kas traucē, piemēram, dzert gatavos pārsaldinātos kakao maisījumus).

Draudzene ieradās kopā ar savu nepilnus divus gadus veco meitiņu, tomēr kopā secinājām, ka šī nav vieta maziem bērniem. Vismaz bērniņiem, kas vairāk par visu mīl patstavību un ir pētnieciskas dabas. Tas galīgi nav pārmetums kafejnīcas saimniekiem. Tā tas vienkārši ir. Personāls izturas labi un ļoti saprotoši, bet visas skaistās un trauslās lietiņas, grāmatas, trauciņi, aksesuāri un pat spēļu lāči, bērnos izraisa ļoti lielu interesi. Šī tomēr ir mākslas kafejnīca, kas pieprasa arī papildus uzmanību un cieņu. Es kā ļoti liela bērnu mīle, kas nekad bērnus nav uzskatījusi par traucekli, domāju, ka pašiem bērniem šeit ir grūti, it īpaši vecumā, kad visu gribas aptaustīt. Ar acīm gribas visu, bet ar rociņām visu nevar. Sakreņkējas gan bērns, gan mamma.

Katrā gadījuma, šī vieta man ļoti patika un kamēr vien laiks arā būs tik nepatīkams kā tas ir tagad, tikmēr tā būs vieta, kur laiskoties un sildīties. Esmu noverojusi, ka vasarā kafejnīcai Sienna ir arī terase, kas ir liels pluss, lai pievilinātu klientus saulainajos un siltajos gada mēnešos. Starpcitu, šeit ir iespejams iegādāties arī gleznas. Šobrīd, makslas kafejnīcas Sienna telpās var aplūkot Alises Mediņas darbus “Andalūzijas Saule”.

Ja arī Jūs vēlaties baudī māksliniecisku atmosfēru, mieru un baudīt labu kafiju un gardas kūciņas, tad kafejnīca Sienna ir īstā vieta.

Art Cafe Sienna
Strelnieku iela 3, Rīga
http://www.sienna.lv
 
Photo: Sienna.lv

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: