Brīvdienas Toskānā – 1.daļa

Vasara tūlīt kā būs beigusies, bet mūsos vēl joprojām mājo saule, pozitīvas emocijas un gaišas atmiņas. To visu ir radījusi Itālija, jeb precīzāk sakot viens no pievilcīgākajiem regioniem – Toskāna. Ja kāzu ceļojums uz Sardīniju mums bija emocionāli bagātākais ceļojums, tad Toskānas apmeklējums – visskaistākais un vienkāršākais ceļojums. Ilgi gaidīts (tam vajadzēja notikt jau pagājušajā vasarā, taču turp devāmies tikai šovasar) un 100% izbaudīts.

Ar lidmašīnu lidojām uz Milānu, savukārt tālāko ceļu mērojām ar auto. Tas mums ļāva izbaudīt Itālijas dažādību un ainavas kontrastus.

Pirmā pietura ceļā uz Toskānu, protams Ferrari dzimtene – Marinello! Šo pilsētu redzēt bija Māra vēlēšanās jau daudzus gadus. Pilsētiņa neliela, aptuveni 80% no tās aizņem pati Ferrari rūpnīcā, savukārt pārējos 20% – restorāni, Ferrari veikali un atsevišķas dzīvojamās mājas. Pilsētiņā ieradāmies tieši 17:00 un pirmais, ko dzirdējām bija zvans, kas ziņoja par darba dienas beigām Ferrai rūpnīcā. Atvērās lielie vārti un daudzie darbinieki sarkanos tērpos ar Ferrari zirdziņu (tieši tādos, ko par bargu naudu piedāvā Ferrari bodītēs visā pasaulē) dodas kurš uz mājām, kurš uz vietējo krogu. Mēs tikmēr devāmies uz Ferrari muzeju – vietu, kas jāapskata ikvienam, kurš ierodas Marinello. Iespaidīgi – visātrākie, vecākie, skaistākie un spēcīgākie sacīkšu Ferrari vienuviet. Kā īpāšs piedzīvojums var izveidoties arī gājiens pusdienās uz Ferrari rūpnīcas darbinieku ēdnīcu, kur ja paveicas var satikt arī kādu no Ferrari bosiem, F1 pilotiem, vai kādu citu slavenību – Ferrari īpašnieku. Tā kā pilsētiņā ieradāmies pievakarē, tad mums šis prieks un iespēja gāja secen.

Tālāk mūsu ceļš veda uz mūsu galamērķi Toskānu.

Pašu ērtībai un priekam šoreiz bijām izvēlējušies vienu viesnīcu (drīzāk viesu namu) visam ceļojumam, kas atradās stratēģiski izdevīgā vietā – starp Florenci un Sjennu, tieši Chianti apgabalā. Patiesībā tā nebija viesnīca šī vārda tiešajā nozīmē, bet Azienda Agricola – 30ha plaša saimniecība, kurā ražo vīnu, olīveļļu un strādā pēc bioloģiskās lauksaimniecības principiem. Ērtas un mājīgas istabas,  plaša virtuve un lielisks dārzs. Ko vēl vairāk var vēlēties? Saimnieku klātbūtne ir tik nemanāma, ka likās – esam pašu mājās.

6ha plašajos vīnogu laukos aug 3 veidu vīnogu šķirnes – lielākoties Sangiovese, bet ir arī Merlot un Cabernet Sauvignon. No šīm vīnogām Il Borghetto ražo četru veidu sarkanvīnus – Chianti Classico Bilaccio, Chianti Classico Riserva, IGT Toscana Collina 21 un IGT Toscana Rosie.

12 ha no kopējās platības aizņem olīvkoki. Šeit audzē dažādu sķirņu olīvas- Morellino, Frantoiano, Pendolino un Leccino, kas slavenas ar kvalitatīvo eļļu, ko tās dod. Kopējais apjoms gadā nav liels – tikai 2000l extra virgin olīveļļas, bet kvalitāte atsver visu.

Katram, kurš ierodas Il Borghetto ir iespēja iepazīties tuvāk gan ar vīna darītavu, gan olīveļļas ražotni. Ekskursijas vada paši saimnieki, kas piedāvā iespēju iegādāties uz vietas ražotos vīnus un olīveļļu.

Il Borghetto patiesībā ir vienkārša Itālijas māja senlaicīgā stilā, bet ar visu nepieciešamo komfortu, plašām istabam, lielām vannas istabām, miiiiiiiiilzīgu un labi iekārtotu virtuvi (kur arī es varēju darboties pēc sirds patikas), kā arī pietiekami lielu peldbaseinu ar koši zilu ūdeni.

Istabās ir viss nepieciešamais komforts un par lielu sajūsmu tajās nav ne TV, ne Internets, toties ir daudz dažādu mākslas, modes, vai Itāļu virtuves grāmatu. Savukārt, mans personiskais prieciņš un labsajūta bija vienmēr svaigā un smaržīgā Ralph Lauren gultas veļa, kā arī skaistie linu dvieļi vannas istabā. Sievietes sapratīs!

Visapkārt, starp olīvkokiem, aug dažādas garšvielas, augļu koki un ziedu krūmi. Tā kā saimniecībā strādā tikai pēc bioloģiskās saimniekošanas principiem, tad šeit ir arī liels sakņu dārzs.  Nevienu šeit vairs neizbrīna arī negaidītu ciemiņu – zaķu un stirnu – klātbūtne.

Mūsu brīvdienu māja atradās stratēģiski ļoti izdevīgā vietā – netālu no visām vietām, ko vēlējāmies apmeklēt. Sākot ar lielajām pilsētām – Florenci un Sjennu, kuru apskatei tērējām vismazāk laika un beidzot ar maziem kalnu ciematiem. Prieks par to, ka sanāca apmeklēt un redzēt patiešām daudz. Bijām Montepulciano, Montalcino, San Giovanni, Raddi in Chianti, Panzano in Chianti, Greve in Chianti, Montevarchi un tā ir tikai daļa vietām, ko mums izdevās apmeklēt.

Katrā vietā neiztrūkstoša bija vīna degustācija un vietējās virtuves baudīšana, kā arī mazo tirdziņu un vietējo gardum-bodīšu “izķemmēšana”. Mana restorānu adrešu grāmata ir papildināta ar vairākām izcilām un patiesām itāļu virtuves “ēstuvju” adresēm, kurās es ceru man būs vēl iespēja atgriezties. Apzināti arī šoreiz izvairijāmies no tūristu iecienītiem restorāniem un pilnībā paļāvāmies uz mājas saimnieku ieteiktajām vietām – vietām, kuras viņi paši apmeklē un  uz kurām dodas nobaudīt autentiskus itāļu ēdienus.

Photo: Il Borghetto un manas!

 

 

 

 

 

Comments
2 Responses to “Brīvdienas Toskānā – 1.daļa”
  1. Agnese saka:

    Labdien! Mēs ar vīru oktobra sākumā braucam baudīt Toskānu – pēc Jūsu burvīgā apraksta izvēlējāmies apmesties Il Borghetto. Varbūt variet padalīties ar labajām ēstuvju adresēm?

    • Labdien! Ceru, ka jums patiks Il Borghetto. Mums ļoti patika. Kas attiecas uz ēstuvēm, tad jāsaka, ka ciems tur dikti mazs (pat ne ciems bet pāris mājas). Šie 3 ir restorāni ko apmeklējām,kas ir pie IL Borghetto (diemzel bez masinas var tikai uz A Casa Mia tikt tik un tā) https://urbanicorganic.lv/2011/09/06/brivdienas-toskana-2-dala/ Blakus Trattoria Da Bule bija arī viens zivju restorāns, kur bijām, bet tas bija pirmajā vakarā kad bija dikti vels unn gribejas est. Tas tāds vairāk turistiem domāts, nebija slikts, bet drusku padārgs. Bet var arī iet tur. Iespējams, ka atvēries kas jauns. Labāko rest. (A Casa Mia) mums ieteica viesnīcas saimnieki, tā ka droši jautājiet jūs arī. + saimnieks pats vadīja interesantu ekskursiju pa saviem vina laukiem (tagad tak būs novākšana! Varbūt varēsiet piedalīties!). Lai jums jauks ceļojums!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: