Le Café du Marché des Blancs-Manteaux-mana Parīze

Viss ir ļoti vienkārši. Parīze man nav tūrisma objekts un tūrisma galamērķis, bet gan pilsēta, kas kādu laiku bija manas mājas. Cik atceros, tad tikai vienu reizi esmu izstaigājusi Parīzes tradicionālās tūristu takas un apmeklējusi visiem zināmos tūrisma objektus (Luvru, Eifeli, Triumfa arku utt…utt) – tā bija reize, kad uz Parizi aizvedu savu vīramāti.

Bet ne par tūrismu, vai skaistajām, visiem zināmajām Parīzes vietām ir šis īsais stāsts, bet gan par kādu mazu, mīļu vietu, kas atklāj “manu” Parīzi.

Marais ir Parīzes viens no vecākajiem un man liekas skaistākajiem rajoniem. Mazas ieliņas, vecas skaistas un dažbrīd smieklīgas mājas, pārsteidzoši māju iekšpagalmi un pat slēpti parki (mazi). Pārsteigumu pilnas ielas. Marais ir mans mīļākais rajons.

Marais rajonā atrodas kafejnīca/bārs – Le Café du Marché des Blancs. Šis bārs mani piesaista ne jau sava iekārtojuma (ļoti vienkāršs), izskata vai ēdienu izvēles dēļ, bet gan kā vieta, kas man saistās ar mīļām atmiņām un piedzīvojumiem. Tā ir vieta, kur kopā ar draudzenēm ir baudīta karstā šokolāde un lielā izēšanās vēlajās brokastīs (brunch), asaru slaucīšana gan sev, gan draudzenēm, klausoties garumgarajos mīlas stāstos, vienkārša klačošanās vai domīga klusēšana pie karstas kafijas pēc īpaši trakām Parīzes naktīm. Tagad uz šo Café eju kopā ar vīru ik reizi, kad esam Parīzē.

Varu viennozīmīgi teikt, ka šeit ir viena no visbagātākajām un arī labākajām brunch bufetēm, ko man nācies redzēt un baudīt. Katru svētdienu vēlajās brokastīs iespējams baudīt plašu ēdienu klāstu – silto galdu (omletes, bekons, desiņas, pupiņas, pīrāgus, pankūkas, vafeles u.c.), aukstās uzkodas (dažādi salāti, gaļas, sieri, dārzeņi, pildītas olas u.c.), desertus, svaigus sezonas augļus un dažādus dzērienus (kafija, tējas, sulas). Ja svētdienas rītā Jūsos nemājo slinkums, tad pastāv iespēja pašam cept pankūkas vai grauzdēt kādu no daudzajām maizēm. Izbaudot šādu brunch bufeti nākas secināt, ka Rīgā piedāvātie brunch (tie, kurus esmu nobaudījusi) ir vairāk kā nelielas mājas brokastis.

Ar apkalpošanas kvalitāti šeit viss ir kārtībā – neuzbāzīga, vienkārša un trakajās stundās zibenīgi ātra. Ne mirkli nezaudējot smaidu un pieklājību, kā arī labu garstāvokli ne tikai pret viesiem, bet arī pašiem savā starpā.

Le Café du Marché des Blancs-Manteaux īstenībā nearko neatšķiras no daudzām citām Parīzes kafejnīcām. Bet konkrēti šīs vietas pievilkšanas spēks ir neatkārtojamais ik svētdienas brunch piedāvājums, kā arī mani piedzīvojumi, pārdzīvojumi un šeit pavadītais laiks.

P.S: Ja vēlaties izbaudīt branch Le Café du Marché des Blancs-Manteaux, tad esat gatavi arī pastāvēt rindā, jo vietējo iedzīvotāju vidū šī ir ļoti populāra vieta.

53 Rue ville du temple
75004 Paris
M: Hôtel de ville ou Rambuteau
Bus 29
www.cafedumarche-marais.fr

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: