Sveicināta, Francija

Četru Sezonu virtuve: pavārkursi pieaugušajiem un bērniem (www.cetrassezonas.lv)

Jauns gads, jauni kursi un jaunas garšas. Pirmajos šī gada „Četru sezonu virtuves” kursos baudījām Francijas sajūtas un garšas, jo neviens jau nevar atteikties no laba franču klasiskā vai mandeļu kruasāna, no labas kūkas ar kārtaino mīklu un pašu vārīto krēmu, kura mums zināma kā „Napoleons”, bet Francijā – kā „mille feuille”. Problēma tāda, ka, lai gan šādas kūkas ir nopērkamas visur, nekur nav nopērkama īsta, klasiska kūka ar labu mīklu, kura sastāv no sviesta un pildījuma, kas ir no vārītā krēma ar īstu pienu, olām un vaniļas pāksti. Nevis visi tie mākslīgo krēmu un putukrējumu izstrādājumi, kas iesmērēti pa vidu kārtainajai mīklai, kura pagatavota no vislētākā margarīna (ir tādi, kas nemaz mutē nekūst un siltumā nekūst, un maksā ļoti lēti).

Inga Kalniņa mums visiem mācīja, kā pagatavot pašiem savu, labas kvalitātes kārtaino mīklu – ar sviestu un labiem miltiem. Tas nav nemaz tik sarežģīti, kā liekas. Pirmajā reizē ir jāsajūt, kā tas ir, un tad vēlāk tas liekas viegli. Kāpēc mīklai ir jābūt tik labai? Tāpēc, ka daudziem izstrādājumiem tas ir pamats, uz kā viss turas. Arī mūsu gatavotajām „austiņām”, kuras patiesībā sastāv tikai no mīklas un cukura apkārt, kas nozīmē, ka mīkla ir tas, ko tu ēdot jūti. Prieks, ka kursos bija cilvēki, kas sajuta šo garšu un teica, ka neesot ēduši savā dzīvē labākas austiņas. Tas tiesa, jo tās kusa uz mēles.

Nedaudz atkāpjoties no kārtainās mīklas, mēs gatavojām arī viegli pagatavojamu franču kūku „Šarlote”, kas ir klasiku klasika, ar zemenēm un dāmu pirkstiņiem. Ziemā, kā šajos kursos, izmantojām labas saldētas zemenes, bet, gatavojot kūku vasarā, to dari ar svaigām ogām. Tici man, tas būs tavas maltītes zvaigžņu laiks, kad varēsi sajusties kā dieviete, kas pagatavojusi ko izcilu – saldeni maigu un krēmīgu. Protams, rezultāts izcils būs tad, ja izmantosi labus pamatproduktus – tiešām labu, bet ne lauku (kam jūtams kūts aromāts) saldo krējumu, saldas un sulīgas zemenes (bez ķīmijas) un daudz mīlestības. Vajadzīgas tikai trīs stundas, no kurām divas ir sastingšanas laiks ledusskapī, un kūka gatava.

Bez jau pieminētajām kūkām cepām klasiskos kruasānus bez pildījuma un kruasānus ar mandeļu krēmu – katrā kruasānā tika iepildīts pašu gatavots, trekns un ļoti kārdinošs mandeļu krēms. Protams, arī krēmus gatavojām paši, lai pierādītu, ka tas nemaz nav tik sarežģīti, ka 10 minūtēs tev var būt gatavs neizsakāmi gards krēms ar labākajiem produktiem, kuru, ja vien neapēd vienu pašu, var pildīt gan kruasānos, gan eklēros, gan minētajā „mille feuille” un vēl daudz kur citur.

Lai gan daudzi franču ēdieni, īpaši konditoreja, daudziem ir liels tabu, jo liekas, ka tas ir sarežģīti, tomēr pēc šī kursa, es domāju, vismaz pāris cilvēku saprata, ka tik traki nemaz nav. Nav jau tā, ka franči ir traki un ēd visu, kas ir sarežģīts, jo patiesībā jau noslēpums ir tajā, cik kvalitatīvs ir produkts, no kā viss top, un tad tas, kā tas top.

Šoreiz gatavojām:

  • Kārtaino rauga mīklu
  • Kārtaino bezrauga mīklu
  • Croissants – kruasānus
  • Croissants aux amandes – kruasānus ar mandelēm
  • Mille Feuille – ar augļiem vai vārīto krēmu
  • „Austiņas”
  • „Šarloti” ar saldētām zemenēm

Pie ēdieniem baudījām:

  • „PRUNOTTO Moscato d’Asti DOCG” kopā ar „Šarloti”
  • „TORRES Brandy 5 Solera Reserva” kopā ar „mille feuille”
  • „OFFLEY Tawny Porto Baron de Forrester” kopā ar mandeļu kruasāniem

Autors: Signe Meirāne

Pavārkursus atbalsta:

Lielveikali “SKY”
Restorāns “Gourmand”
Vīni no “Vintage”
Virtuves tehnika”KitchenAid”

Foto: www.cetrassezonas.lv/ Armands Meirāns

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: