Parīzes “Tirgus” pie prezidenta pils

Restorāns “Market” atrodas pašā Parīzes centrā, Elizejas lauku galā, pāris soļu attālumā no Francijas prezidenta pils.

Diezgan klasisks, tomēr līdz pēdējai niansei izstrādāts dizains, tumšās, mierīgās un tādējādi patīkamās krāsu gammās. Jau ierodoties šajā restorānā, pārņem patīkams satraukums un miers vienlaicīgi. Viesmīļi pārvietojas ļoti enerģiskiem soļiem, viss tiek darīs ātri un tomēr nekāds stress nav manāms. Lai cik pilns būtu restorāns (un tas vienmēr ir cilvēku pilns), vienmēr sagaida ar smaidu un vienmēr kāds sievietēm palīdz novilkt un arī uzvilkt mēteli!

Ja esat Parīzē un vēlaties elegantas, gardas un izsmalcinātas, bet ne snobiskā gaisotne, vakariņas, droši dodaties uz restorānu Market. Vispirms gan mēģiniet veikt iepriekšēju galdiņa rezervāciju, jo savādāk var gadīties  diezgan ilgi gaidīt pie bāra, labākajā gadījumā, un sliktākajā gadījumā iet meklēt kādu citu restorānu.

Restorāna ēdienkarte, veidota vadoties no sezonas labākajiem piedāvājumiem, nav plaša, bet ar ļoti labu piedāvājumu. Ko tīkamu sev varēs atrast gan veģetārieši, gan zivs ēdienu  mīļotāji, kā arī īsteni steika cienītāji. Un deserti…šis ir vienīgais restorāns, no kura nekad neesmu aizgājusi, nenogaršojot kādu desertu. Tie te ir brīnišķīgi. Laba klasika lieliskā izpildījumā.

Tā nu ir sanācis, ka šo restorānu man vienmēr ir sanācis apmeklēt pavasarī. Un vienmēr lieliskā kompānijā. Un vienmēr par godu kādam īpašam notikumam. Reizēm par godu arī manai dzimšanas dienai. Man dzimšanas diena iekrīt sezonā, kad ir pieejami izcili garšīgi, kraukšķīgi un veselīgi sparģeļi. Un Market ēdienkartē pavasarī tie ir vienmēr. Nekas sarezģīts: viegli blanšēti, koši zaļi un kraukšķīgi, pārlieti ar maigu un putojošu sviesta mērcīti, nedaudz svaigi malti melnie pipari…un ja vēl klāt ir maza, bez čaumalas vārīta oliņa…debišķīgi! Šis ēdiens ir ierindojies manā “ja man būtu jāēd pēdējo reizi” ēdienkartē! (jā, es galvā veidoju tādu ēdienkarti un tajā iekļauties nav viegli!).

Izcili labi pagatavotas te ir zivis. Sulīgas, maigas un bez asakām! Vienmēr pagatavotas (apceptas, grilētas) tieši tik, cik nepieciešams. Pēc novērojumiem varu teikt, ka arī gaļas ēdieni šeit ir labi. Mana jaunākā māsa, kas savukārt galvā veido izcilāko steiku topu, šīs iestādes gatavotos ierindo ja ne pašā augšā, tad tuvu tam gan.Viņas topā iekļūt ir vēl grūtāk, kā manā ēdienkartē.

Runājot par desertiem, viņiem ir ļoti garšīgi sorberti un arī siera kūkas. Maiga, salda un mutē kūstoša. Šokolādes fondant ideālā temperatūrā tā, ka šokolāde vēl vēderā kūst. Garša arī esot bijusi vairāk kā laba. Tā man ziņo šokolādes ēdāji un mīļotāji.

Patiesībā, jāatzīst, ka jebkurš ēdiens šajā restorānā ir ļoti pārdomāts, stilistiski vienkāršs un eleganti noformēts, un garšas ziņā vēl nekad nav nācies vilties ne man, ne maniem galda biedriem.  Izklausās pārāk labi, ne? Bet šoreiz tiešām neko sliktu nevaru pateikt. Tas varbūt ir arī tādēļ, ka katrs šī restorāna apmeklējums man saistās ar īpašām un mīļām atmiņām. Tādās reizēs jau viss garšo labi un neko sliktu negribas domāt.

Un vīna pagrabs! Tas ir blakus restorāna sirdij – virtuvei, un ir plašs un katrā gadījumā pudeļu skaits tur ir liels. Vīna karte arī ir labi izstrādāta un sommelier lieliski prot piedāvāt ēdieniem atbilstošus dzērienus. Katrai gaumei atbilstoši vīni, ikvienam gadījumam piemēroti šampanieši un vakariņu nobeiguma digestive izvēle.

Apzināti nerunāju par personālu un apkalpošanas kvalitāti. Tai, šeit nav, kur piesieties. Sākot ar pirmo brīdi, kad ienākot restorānā katru klientu sagaida īpaši šim nolūkam paredzēti cilvēki, un beidzot ar brīdi, kad maltītes beigās klientus no galdiņa pavada līdz restorāna izejai. Pavadīšana ir tikai loģiska, jo jāņem vērā tas, ka samaksātais rēķins par vakariņām nekad nav mazs. Jā šis ir restorāns, kur par labu maltīti un apkalpošanu ir arī labi jāmaksā. Taču tas nebūt nav tas augstākais gals. Mūsu Rīgas Vincents patiesībā varētu būt pat dārgāks.

Restorāns Market
15, Ave Matignon, Paris 75008
www.Jean-Georges.com

Gaidot pavasari un sparģeļu laiku,

Vēlu Jums izturību un spēku šajā aukstajā laikā,

Inga

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: