Vakariņas sestdienā restorānā “Vincents”

Negaidīti iepriekšējās nedēļas nogales sestdienas vakars nosledzās restorānā, baudot gardu maltīti. Vīrs, atzīstos, ir mani (un arī sevi) ļoti izlutinājis, jo šoreiz uzaicināja mani vakariņot Vincents Restorānā.

Šoreiz būs tikai foto reportāža no mūs vakariņām, jo reiz jau stāstiju, ka ciemošanos pie draugiem nevar ne aprakstīt, ne izstāstīt! Arī šoreiz mūsu vakars bija ne tikai gards, bet kā ierasts arī jautrs, smieklu, sarunu un jaunas informācijas bagāts.

Kā ierasts, vīna izvēli atstājām “Vincents” vīnziņa Raimonda Tomsona rokās. Man bija iespēja nogaršot īpaši labu baltvīnu, Mārim – sarkanvīnu. Vakariņas noslēdzām ar īpaši gardu Calvados.

Vēlētos vienīgi kaut fotogrāfijās varētu fiksēt smaržu un garšu…

Tiem, kam Valentīna diena katru dienuAmous-bouche jeb pavāru komplimentsbrioche maizīte ar laša  kaviāru un skābo krējumu.

Jūras ķemmīšu seviče ar gurķiem, āboliem, redīsiem un judzu sojas mērci. Klāt izvēlētais un ieteiktais vīns: Saint Clair Pioneer Block 18, Sauvignon Blanc, New Zealand.

Dzeltenspuru tunzivs tartars ar tradicionālajām piedevām ledus traukā. Klāt izvēlētais vīns: Viňa San Pedro1865 Single, Vineyard Syrah, CachapoalValley.

“Anti-grils”, uz kura gatavo saldējumu jeb uzkodu starp ēdieniem. Ļoti interesanti noskatīties, kā top šis saldējums. Izskatās tik vienkārši, bet garšo tik labi.

Un lūk ari kaislības augļa saldējums ar aveņu pūderi, pagatavots tieši jūsu acu priekšā.

Grilētas lielās tīģergarneles. Ēdienkartē tās nebija, bet Māris tik ļoti vēlējās tīģergarneles, ka pie tām arī tika.

Jūrasmēle uz balto puravu timbales ar Cava velutē. Lai gan ēdienkartē ir Šampanieša velutē, šajā vakarā šampanieša vietā tika lietota Cava. Mērce bija fantastiska – vienkārša, eleganta un maiga. Un krāsainie punktiņi uz šķīvja bija kā punkts uz i!

Kartupeļu friti ar balto trifeļu sviestu. Kaut arī nevienam no mūsu izvēlētajiem ēdieniem šīs piedevas nebija tās atbilstošākās, es vienkārši nespēju atteikties no kārdinājuma. Kraukšķīgi un mīksti vienlaikus. Tie, kam garšo trifeles – novērtētu.

Ābolu un cidoniju napoleons ar «Amedei» baltās šokolādes uzpūteni. Kraukšķīga mīkla, gaisīgs uzpūtenis un saldi, karamelizēti augļi. Māris, kas reti, kad izvēlas ēst arī desertu, ēda un slavēja. Apēda tik veikli un es biju tik aizrāvusies ar savu saldo ēdienu, ka nepaguvu pat nobildēt. Tādēļ bilde no restorāna “Vincents”.

Crêpe suzette, liesmota pie galda. Tipisks franču deserts. Plānās pankūkas karsētas sviesta un apelsīnu sulas mērcē, un flambētas ar Grand Marnier. Biju tik ļoti aizrāvusies ar skatīšanos un runāšanu, ka neesmu nofotogrāfējusi šo desertu. 

Lielā Pandoras lāde, no kuras izvēlējāmies “Vincents” meistaru gatavotās “Amadei” šokolādes konfektes. Pārsteigumu lāde, jo katrā atvilknē slēpjas konfektes (bildē redzamā lāde vēl nav piepildīta).

Šajā reizē izvēlējāmies šokolādes plāksnītes ar pistācijām, šokolādes konfekets pildītas ar Malibu un kokosriekstu krēmu, kā arī konfektes vaniļas krēmu.

Photo: ēdienu bildes ir mūsu pašu, tādēļ arī redzamā kvalitāte tām ir tāda kā ir. Pandoras lādes un šokolādes konfekšu bildes pieder restorānam “Vincents”.

Comments
2 Responses to “Vakariņas sestdienā restorānā “Vincents””
  1. Ģirts says:

    Ļoti jauks apraksts un izvēle
    Gribētu pajautāt cik galā saskrien (Ls)???

Atstāj atbildi

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: